Sacensību apraksts

Jauns sacensību formāts

Sākot no 2012. gada, sacensības „Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā” notiks pavisam jaunā formātā un kvalitātē. Galvenā izmaiņa no iepriekšējiem 17 gadiem ir tā, ka līdzšinējā formāta vietā, kad savā starpā sacentās pieci novadi (Rīga, Vidzeme, Kurzeme, Zemgale un Latgale), šobrīd sacensības notiks starptautiskā mērogā. Savā starpā par Preidenta kausu cīnīsies Latvijas, Lietuvas un Igaunijas izlases. Katrā disciplīnā komandu pārstāvēs divi dalībnieki, kā arī piedalīties varēs tie, kuri ir jau izpildījuši Olimpisko kvalifikācijas normatīvu. Šāds formāts veicinās lielāku intrigu, jo pulcēs valsts labākos izlases sportistus, kā arī sacensības radīs daudz lielāku intrigu tieši skatītājiem.

Labākie izlašu sportisti

Sacensību mērķis ir pulcēt labākos izlašu vieglatlētus, lai celtu pasākuma līmeni, tiktu sasniegti augstāki rezultāti, tādejādi radītu lielāku intrigu visā Baltijas sabiedrībā. No šī gada Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā organizatori ir paredzējuši vairākus motivējošus punktus, kas veicinās labāko sportistu dalību Valmierā:

1) Iespēja izpildīt Londonas Olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvu
2) Iespēja izpildīt Eiropas čempionāta kvalifikācijas normatīvu
3) Iespēja iegūt vērtīgas naudas balvas par augstvērtīgiem uzrādītajiem rezultātiem
4) Iespēja pārstāvēt savu valsts izlasi un piedalīties augsta līmeņa sacensībās

Paplašināšanās starptautiskā līmenī

Sacensību jaunais formāts paredz, ka cīņa notiks starp Baltijas valstu izlasēm un labākajiem tās sportistiem. Tomēr dalība netiek liegta arī citu valstu labākajiem sportistiem. Jau šogad savu interesi piedalīties Prezidenta balvā ir izrādījusi Krievijas un Baltkrievijas vieglatlētikas federācijas. Iespējams, ka nākotnē uzvarētāju kauss varētu tikt izcīnīts ne tikai starp trīs Baltijas valstī, bet arī pievienotos Baltkrievijas izlase.